Време: Облачно со врнежи од дожд, на планините снег

- Македонија
142

Денеска претпладне во поголем дел од земјава со врнежи од дожд, а на планините од снег. Во попладневните часови врнежите ќе престануваат и ќе ги има само во јужните делови. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, а дневната температура значително ќе се намали, истата ќе се движи во интервал од 6 до 10 степени. Утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец, особено вдолж Повардарието. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 7 до 14 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари