Време-Претпладне сончево со умерена облачност, од пладне дожд и грмежи

- Македонија
206

Претпладне сончево со умерена облачност, од пладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за појава на град. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 22 до 27 степени.

Извор: УХМР

 

Facebook Коментари