Време-Променливо облачно и релативно топло

- Македонија
26

Променливо облачно и релативно топло понекаде со сончеви периоди. Ќе дува умерен, а од пладневните часови наместа засилен ветер од јужен правец (над 60 км/час) најизразен долж Повардарието. Од вечерните часови во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 13 до 19 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари