Време-Променливо облачно со врнежи од дожд

- Македонија
51

Денеска ќе преовладува променливо облачно  време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 4 до 11 степени. Утре ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 7 до 13 степени.

Facebook Коментари