Време-Сончево и многу топло со мала облачност и ветровито

- Македонија
54

Сончево и многу топло со мала локална облачност со слаб до умерен северен ветер. UV=9. Maксималната дневна температура ќе се движи во интервал 34 до 40 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари