Време -Сончево и многу топло, утре облачно со пороен дожд

- Македонија
47

Денеска ќе преовладува сончево и многу топло време со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен превец. Во вечерните часови со услови за локална нестабилност. УВ=9. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 35 до 40 степени.Утре ќе биде  променливо облачно, на места нестабилно со пороен дожд и грмежи. УВ=8. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 30 до 38 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари