Време-Сончево и потопло со умерена облачност, попладне дожд во северните делови

- Македонија
58

Денеска ќе преолвадува сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а повремено и засилен ветер од јужен правец. Попладне во северните делови ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи. УВ=8. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 12 до 28 степени. Утре претпладне сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер од јужен правец. Попладне и во вечерните часови ќе има врнежи од дожд, особено во западните делови. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 23 до 29 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари