Време-Сончево и топло, попладне пороен дожд и грмежи

- Македонија
42

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално процесите ќе бидат во форма на невреме со засилен до силен ветер и појава на град. УВ= 8. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 26 до 38 степени

Facebook Коментари