Време: Сончево и топло со локална облачност

- Македонија
122

Денеска ќе преовладува  сончево и  малку потопло време со мала локална облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. УВ индексот ќе има вредност 8, а дневната температура ќе се движи во интервал од 19 до 37 степени.Утре ќе биде претежно сончево и доста топло со слаб до умерен ветер од североисточен правец. УВиндексот ќе има вредност 8, а дневната темперартура ќе се движи во интервал од 20 до 38 степепени.

Извор: УХМР

 

Facebook Коментари