Време- Сончево со локална облачност

- Македонија
75

Денеска ќе преовладува  сончево време со локална облачност и со слаб претежно југоисточен ветер. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 10 до 15 степени. Утре ќе биде претежно облачно, попладне со врнежи од дожд, а на планините од снег. Ќе дува умерен, кон крајот на денот повремено засилен ветер од југоисточен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 7 до 12 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари