Време- Сончево со мала до умерена локална облачност

- Македонија
83

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно западен ветер, поизразен во западните делови каде повремено ќе засилува. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 11 до 18 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари