Време-Сончево со мала облачност и ветровито

- Македонија
55

Денеска ќе преовладува сончево  време со мала облачност. Ќе дува засилен ветер од северен правец, особено изразен вдолж Повардарието. УВ=9. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 23 до 31 степен. Утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. УВ=9. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал  од 24 до 30 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари