Време-Студено со огромен пад на температурите и врнежи од снег

- Македонија
105

Денеска ќе преовладува облачно, студено и ветровито со врнежи претежно од снег. Најобилни врнежи се очекуваат во источните делови. Дневната температура ќе биде за 10 до 15 степени пониска во однос на денешната. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер.

Извор: УХМР

Facebook Коментари