18-годишна девојка од Лабуништа касната од куче скитник во Струга

- Локални
570

На 2-ри март 2023 година во ОВР Струга, 18-годишната Р.И. од струшкото село Лабуништа, пријавила дека била касната од куче скитник.

– Инцидентот се случил на улицата „Пролетерски бригади“ во Струга, информираат од МВР.

Извор: МВР

Facebook Коментари