Кривична пријава за стружанец, на државно земјиште си направил паркинг простор

- Локални
771

– ОВР Струга поднесе кривична пријава против 54-годишниот У.К. од Струга, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „узурпација на недвижности“.

– Тој, на катарстарска парцела во Струга во државна сопственост, без одобрение од надлежен државен орган, поставил обележја и симболи на општина Струга и просторот го адаптирал за паркинг простор, информираат од СВР Охрид.

Извор: СВР Охрид

Facebook Коментари