Двајца возачи во Струга казнети поради возење под дејство на алкохол

- Локални
202

На 18-ти и 19-ти ноември 2023 година, во периодот  од 23:00 до 05:00 часот, на подрачјето на СВР Охрид извршени се засилени сообраќајни контроли.

– Притоа, полициските службеници затекнале 9 возачи кои, управувале моторни возила под дејство на алкохол, од кои 3 во Охрид, 2 во Струга и 4 во Кичево. Тие, веднаш се исклучени од сообраќај, одземени им се возачките документи и поднесени им се соодветни платни налози, информираат од СВР Охрид.

Извор: СВР Охрид

Facebook Коментари