Физички нападнато лице од село Корошишта

- Локални
102

На единаесетти април оваа година, во 20 часот и 45 минути, на локален пат во струшкото село Лабуништа, нарушен е јавниот ред и мир со карање и физички напад извршен од И.А.(46) од истото село врз Д.А.(22) од селото Корошишта. По целосно документирање на настанот, полициската станица од Струга против И.А. ќе поднесе соодветна пријава.

Извор: СВР Охрид

фото: архива

 

 

Facebook Коментари