Време: Облачно со пороен дожд и грмежи

- Македонија
74

Денеска ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време со локален пороен дожд и грмежи. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 10 до 17 степени. Утре ќе биде променливо облачно, попладне нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 13 до 19 степени.

Извор: УХМР

 

 

Facebook Коментари