Опожарена трска кај село Калишта, нема повредени

- Локални
22

На 30.04.2021 година во 17:00  часот, во СВР Охрид е пријавен е пожар кај струшкото село Калишта, при што била опожарена трска во езерскиот појас. Пожарот, во кој нема повредени лица, е целосно изгаснат од Територијалната противпожарна единица од Струга. Извршен е увид од страна на увидна екипа од ОВР  Струга.

Извор: СВР Охрид

фото: архива

Facebook Коментари