Време-Сончево со мала до умерена облачност и ветровито

- Македонија
20

Денеска ќе преовладува сончево  време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 11 до 26 степени.

Утре ќе биде променливо облачно, од пладневните часови со повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер кој краткотрајно ќе засилува. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 20 до 25 степени.

 

Facebook Коментари