Пожар во семејна куќа во Струга, нема повредени

- Локални
418


На 17.11.2019 во 03.30 часот во полициската станица Струга било пријавено дека настанал пожар во семејна куќа, сопственост на А.Д. од Струга. Со пожарот била зафатена кровната конструкција, а пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната против пожарна единица СтругаПоврдени лица нема, а увид извршила екипа од полициската станица Струга.

Извор: СВР Охрид

фото: архива

Facebook Коментари