Стружанец осомничен дека нападнал жител на Враништа во угостителски објект во Струга

- Локални
3558

На 21.02.2024 во 13.20 часот во Полициската станица Струга бил извршен службен разговор со Т.А.(43) од Струга постапувајќи по претходна пријава дека во угостителски објект  во Струга физички го нападнал О.Ѓ.(49) од с.Враништа, струшко.  По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Извор: СВР Охрид

Facebook Коментари