Утре во Октиси протест против девастација на околната шума

- Локални
863

Meсна заедница Октиси заедно со локалното население за утре, петок (21.2 2020) во 13:00 часот најавуваат протест во село Октиси против девастацијата на околната шума.-информираат од Граѓанската иницијатива Охрид SOS. 

Се повикуваат  сите кои можат да дојдат и да го поддржат протестот, да покажат солидарност и масовност. Во прилог, само неколку дополнителни фотографии кои ја отсликуваат лакомоста и желбата за профит, и она што го оставаат зад себе.-стои во објавата на Охрид SOS.

Strugaonline

Facebook Коментари