Во Октиси физички нападнат жител на селото Шум

- Локални
95

На шеснаесетти април оваа година, околу 10 часот, во дворно место на куќа сопственост на Ј.Л. од струшкото село Октиси, нарушене јавниот ред и мир со физички напад извршен од М.Д.од истото село, врз И.Ц. од струшкото село Шум.

По целосно документирање на настанот, полициската станица од Струга, против М.Д. ќе поднесе соодветна пријава.

Извор: СВР Охрид

фото: архива

 

 

 

Facebook Коментари