Жена исчезната од Нова година, се пријавила за влез во земјава на преминот „Ќафасан“

- Локални
1087

На 16-ти февруари 2020 година, на Граничниот премин „Ќафасан“, за влез во Република Македонија се пријавила 25-годишната С.Ј. од тетовското село Селце.

– На први јануари 2020 година, нејзиниот сопруг, 41-годишниот Н.Ј. пријавил дека се оддалечила од домот, информираат од МВР.

Извор: МВР

фото: архива

Facebook Коментари