Жена од Радолишта заработи кривична пријава, физички нападнала 19-годишна девојка

- Локални
63
На 13.01.2020 во полициската станица Струга пријавено е нарушување на јавниот ред и мир со загрозување на сигурноста, случено во струшкото село Радолишта, извршено од М.Х.(43) врз Л.Х.(19). М.Х. е приведена и по целосно документирање на настанот, против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

Извор: СВР Охрид

Facebook Коментари