Тепачка на двајца стружани во Вевчани, следува соодветна пријава

- Локални
101
На 13.01.2020 година во 01.20 часот во Вевчани, нарушен е јавниот ред и мир со меѓусебна тепачка помеѓу Ј.А.(21) и А.А.(20), двајцата од Струга. Тие се приведени во полициска станица и по целосно документирање на настанот, ќе им биде поднесена соодветна пријава.
Извор: СВР Охрид

Facebook Коментари