Од полноќ поевтинуваат бензините

- Македонија
176

Од вечерва на полноќ поефтинуваат бензините.-одлучи Регулаторната комисја за енергетика. 

Согласно одуката,  Еуросупер БС-95 и  Еуросупер БС-98 поевтинуваат за половина денар и ќе се точат за 68, односно 70 денари за литар.

Цената на Еуродизел (Д-Е V) останува непроменета и натаму ќе се продава по 62 денари. За 0,004 денари поскапува мазутот М-1 HC , и новата цена ќе изнесува 33,344 денари за килограм.

Strugaonline

Facebook Коментари