Утрото студено, преку ден сончево со мала до умерена облачност

- Македонија
243

Наутро студено, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, долж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 7 до 14 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари