Македонија на домашен терен славеше над Фарски Острови

- Спорт
101

Mакедонската фудбалска репрезентација вчера во пријателски натпревар го совлада тимот на  Фарски Острови со 1:0. Стрелец на победничкиот гол беше Бојан Миовски кој погоди во 81. минута.

Нашите фудбалери ја остварија втората последователна победа, откако во четвртокот исто така на домашен терен ја победија Малта со 2:1 во рамки на квалификациите за Еуро 2024.

 

Facebook Коментари