Време- Облачно и студено со повремени врнежи од снег

- Македонија
96

Денеска ќе преовладува претежно облачно и студено време со повремени врнежи од снег, особено во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 0 до 6 степени. Утре ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од снег кои наместа ќе преминуваат во дожд.  Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Извор: УХМР

Facebook Коментари