Време-Облачно и зналително постудено со врнежи од дожд

- Македонија
70

Денеска ќе преовладува претежно облачно и значително постудено време со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен и северозападен правец што ќе предизвика појава на снежни наноси. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 6 до 12 степени.  Утре ќе биде  облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен и северозападен правец.

Извор: УХМР

Facebook Коментари