Време-Облачно со повремен локален дожд

- Македонија
32

Денеска ќе преовладува претежно облачно време, претпладне со повремен локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 8 до 15 степени.

Утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 10 до 18 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари