Време-Претпладне облачно со услови за дожд, попладне стабилизација

- Македонија
47

Претпладне ќе има зголемена облачност и услови за слаб локален дожд, а потоа ќе настапи стабилизирање. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. УВ=7. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 24 до 34 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари