Време-Претпладне променливо облачно со сончеви периоди, попладне и во ноќта врнежи од дожд

- Македонија
186

Претпладне променливо облачно со сончеви периоди. Попладне најпрвин во западните, а во вечерните и ноќните часови и во останатите подрачја времето ќе биде облачно со повремен дожд. Наместа врнежите ќе бидат поројни и пообилни, проследени со грмежи и засилен до силен ветер. Локално ќе има услови за појава на невреме.

Facebook Коментари