Време- Претпладне сончево и топло, попладне локален пороен дожд

- Македонија
323

Претпладне сончево и топло со мала до умерена облачност, попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Наместа процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со услови за појава на град. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 23 до 30 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари