Време-Променливо облачно со сончеви периоди, попладне со услови за краткотраен пороен дожд

- Македонија
60

Денеска ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди. Попладне и особено во посеверните делови ќе има краткотраен пороен дожд и услови за појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 21 до 29 степени.

Facebook Коментари