Време-Променливо облачно со врнежи од дожд

- Македонија
95

Денеска ќе преовладува променливо облачно време со локални врнежи од дожд особено претпладне, во текот на денот облачноста ќе се намалува. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 9 до 13 степени. Утре ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 8 до 15 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари