Време -Променливо облачно со врнежи од снег

- Македонија
97

Денеска ќе преовладува променливо облачно време, претпладне со повремени врнежи претежно од снег, а кон крајот на денот на места ќе има врнежи од дожд. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 2 до 10 степени. Утре ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 4 до 11 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари