Време-Променливо облачно, студено и ветровито, на повисоките места снег

- Македонија
37

Променливо облачно и студено со засилен, повремено силен ветер (над 80 км/час) од северозападен правец. На повисоките места и на планините ќе има слаби локални врнежи од снег. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 9 до 12 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари