Време: Сончево и топло со умерен ветер

- Македонија
117

Денеска ќе преовладува сончево и топло време со слаб до умерен ветер од североисточен правец. УВ индексот ќе има вредност 8, а дневната температура ќе се движи во интервал од 20 до 39 степени.Утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Дневната температура ќе се движи во интервал од 30 до 38 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари