Настап на Ангел Стојкоски во среда во с. Драслајца

- Локални
302

Во среда,(28.08), по повод празникот Успение на Пресвета Богородица во село Драслајца, ќе настапи естрадниот уметник Ангел Стојкоски придружуван од својот бенд.

Стојкоски во својата досегашна кариера има пет песни, претходно, за Strugaonline изјави дека е горд што во релативно краток период има создадено неколку хитови на кои публиката реагира одлично.

Strugaonline

Facebook Коментари