Време Сончево со мала до умерена облачност

- Македонија
50

Денеска ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со утринска магла по одделни котлини. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Дневната температура ќе се движи воинтервал од 2 до 9 степени. Утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Дневната температура ќе се движи во интервал од 6 до 13 степени.

Извор: УХМР

 

Facebook Коментари