Време-Сончево со мала до умерена облачност

- Македонија
45

Денеска ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност поголема во претпладневните часови и во планинските региони. Ќе дува умерен до засилен претежно југозападен ветер. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 19 до 24 степени.

Утре ќе биде променливо облачно. Попладне и во текот на ноќта, почнувајќи од запад, ќе има врнежи од дожд, на места пообилни. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 18 до 25 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари