Време-Сончево со мала до умерена облачност

- Македонија
60
Утрото студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност, поголема во западните делови. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Ќе дува слаб до умерен, а попладне на места засилен ветер од јужен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 9 до 13 степени. 

Утре ќе биде променливо облачно со умерен, повремено засилен јужен ветер. Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има локални врнежи од дожд. На планини врнежите ќе преминуваат во снег. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 9 до 15 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари