Време- Сончево со умерена облачност

- Македонија
108

Претпладне со умерена до значителна облачност, освен на запад каде ќе преовладува сончево време. Попладне облачноста ќе се намали. Вдолж Повардарието и во источните делови ќе дува слаб до умерен северен ветер. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од -2 до 9 степени.

Утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност , максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 5 до 13 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари