Време- Сончево со умерена облачност, по котлините магла

- Македонија
50

Во текот на денот ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност. По котлините претпладне ќе се задржи облачно и магливо. Maксималната дневна температура ќе се движи во интервал од 10 до 14 степени. Утре ќе биде претежно сончево со слаб до умерен северен ветер. По одделни котлините претпладне со појава на магла. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 7 до 14 степени.

Извор: УХМР

 

Facebook Коментари