Време-Утрото студено, преку ден сончево и потопло

- Македонија
54

Утрото студено, преку денот сончево и потопло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Maксималната дневна температура ќе се движи во интервал од 10 до 17 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари