СВР Охрид казни 8 стружани за возење под дејство на алкохол

- Локални, Хроника
464

На 14/15.10.2023 година од 23 до 04 часот, на подрачјето на СВР Охрид реализирани се засилени сообраќајни контроли.

Притоа, полициските службеници затекнале 14 возачи кои, управувале моторни возила под дејство на алкохол (Охрид-03, Струга-08, Кичево-03). Тие, веднаш се исклучени од сообраќај, одземени им се возачките документи и поднесени им се соодветни платни налози.

Извор: СВР Охрид, фото: архива

StrugaOnline

Facebook Коментари