Физички нападнат штипјанец во Струга

- Локални
89

На 10.07.2019 година во Полициската станица Струга на улицата „Димче Ковачески“ во Струга бил нарушен јавниот ред и мир со физички напад од непознат сторител врз Е.П.(42) од Штип. Од СВР Охрид информираат дека се работи на расчситување на случајот.

Извор: СВР Охрид

Facebook Коментари